Akdeniz ÜniversitesiLisansüstü Öğrenci Alımıyla İlgili Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Anabilim Dalı'nın Doktora Programı da açılmıştır, 2017-2018 Güz Dönemi için başvurmak isteyen adaylar Sosyal Bilimler Enstitüsü web sayfasını takip edebilirler.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

 


KATCAM Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi, Akdeniz Üniversitesi bünyesinde pek çok disiplini kapsayan, kadın konusunda interdisipliner çalışmalar yapmayı amaçlayan bir araştırma merkezdir.

Merkez, yönetmeliğinin 14 Ağustos 2008 tarih ve 26967 sayılı resmi gazetede yayımlanmasıyla faaliyetlerine başlamıştır. 

Merkez kadın erkek cinsleri arasında doğanın belirlediği farklılıkların dışında, iki cins arasında toplumsal düzlemde oluşturulmuş ve yerleşmiş farklılıklar olarak tanımlanabilecek toplumsal cinsiyet (gender) ile kadın sorunlarıyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel araştırmalar, toplantılar yapmayı, eğitim çalışmalarında bulunmayı, projeler geliştirmeyi, bu alanda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmayı ve danışmanlık hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

ESKİ KATCAM MÜDÜRLERİMİZ:

Prof.Dr.Nurşen ADAK (2008-2012)

Doç.Dr.Gözde YİRMİBEŞOĞLU (2012-2016)

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ

ETKİNLİK DUYURUSU

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM), Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi ve Muratpaşa Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz "İstanbul Sözleşmesine Sahip Çıkalım" konulu panelimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız...

Tarih: 24 Kasım 2017 Cuma günü

Saat: 14.00

Yer: Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Blok Prof.Dr.Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu

Afiş

siddett

DÜNYA KADINLAR DÜNÜ ETKİNLİK DUYURUSU 

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) ve Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz "Dünya Kadınlar Günü" kapsamında  8 Mart 2017 Çarşamba günü "Kadın Olmak" konulu panelin ardından "Kırsalda Kadın" temalı karma sergi açılışı yapılmıştır. 

Etkinlik Programına ulaşmak için bu linki tıklayınız

Sergi Afişi

ik1ik2sergi8ik3
sergik90

 


 


 


 

 

 

 

 


Sayfa Özeti: Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet AUM

Anahtar Kelimeler: